Αθλητικά Νέα

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Τότεναμ 0-3: Περίπατος των Λονδρέζων στο «Old Trafford»

Η Τότεναμ κέρδισε εύκολα 3-0 την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ για την 6η αγωνιστική της Premier League, με τους γηπεδούχους να αγωνίζονται με 10 ποδοσφαιριστές από το πρώτο ημίχρονο.

Έκανε το ντέρμπι περίπατο η Τότεναμ. Η ομάδα του Άγγελου Ποστέκογλου πέρασε από το «Old Trafford» με 3-0 και βύθισε περισσότερο την ομάδα του Έρικ Τεν Χάαγκ στην εσωστρέφεια.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο σκορ με τον Τζόνσον στο 3΄και εκμεταλλεύτηκαν την αριθμητική τους υπεροχή στο δεύτερο ημίχρονο, σκοράροντας άλλα 2 γκολ.

Στο φινάλε του πρώτου μέρους ο Μπρούνο Φερνάντες αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα, με την Γιουνάιτεντ να επηρεάζεται αρκετά από την απώλεια του αρχηγού της.

Στο 47΄ο Κουλουσέφκσι έκανε το 0-2 για να διαμορφώσει το τελικό σκορ στο 77ο λεπτό ο Σολάνκε.

Με αυτή της τη νίκη η Τότεναμ έφτασε τους 10 βαθμούς και την 8η θέση, ενώ από την πλευρά της η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έμεινε στην 12η θέση με 7 πόντους.