Αθλητικά Νέα

Premier League: Ήττα με πέναλτι στις καθυστερήσεις για τη Γιουνάιτεντ, πήρε το ντέρμπι με τη Νιούκαστλ η Τσέλσι

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ συνεχίζει την καθοδική της πορεία στην Premier League και με… σοκ στις καθυστερήσεις, γνώρισε την ήττα με 2-1 στην έδρα της Γουέστ Χαμ.

Ο Σάμερβιλ είχε ανοίξει το σκορ στο 74′ για τη Γουέστ Χαμ, αλλά η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ισοφάρισε γρήγορα με τον Κασεμίρο και “πίεσε” για την ανατροπή. Το ήρθε τελικά, αλλά για τους γηπεδούχους. Η Γουέστ Χαμ κέρδισε πέναλτι και ο Μπάουεν χάρισε τη νίκη στην ομάδα του, στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων. Βασικός για τα “σφυριά” ο Μαυροπάνος, αλλά έγινε αλλαγή στη συνέχεια έχοντας και από νωρίς μία κάρτα.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έπεσε έτσι στη 14η θέση της βαθμολογίας, όπου βρέθηκε στην 4άδα η Τσέλσι, μετά τη νίκη με 2-1 στο ντέρμπι με τη Νιούκαστλ. Οι “μπλε” του Λονδίνου βρήκαν δύο γκολ με Τζάκσον και Πάλμερ, που δεν αγωνίστηκαν κόντρα στον Παναθηναϊκό, “λυγίζοντας” τις “καρακάξες”, που είχαν προσωρινά ισοφαρίσει με τον Ισάκ.

Νέα ήττα γνώρισε από την άλλη πλευρά η Τότεναμ του Ποστέκογλου, αφού η Κρίσταλ Πάλας σκόραρε από νωρίς με τον Ματέτα και κράτησε μέχρι το φινάλε το 1-0.