Αθλητικά Νέα

Ο Πέτρος Μάνταλος σκόραρε στο Ελλάδα – Ιρλανδία και αφιέρωσε το γκολ του στον Τζορτζ Μπάλντοκ

Ο Πέτρος Μάνταλος υπέγραψε τη νίκη της Εθνικής Ελλάδας κόντρα στην Ιρλανδία, σκοράροντας το δεύτερο γκολ στις καθυστερήσεις, το οποίο αφιέρωσε στον Τζορτζ Μπάλντοκ.

Ο Πέτρος Μάνταλος πέρασε στον αγωνιστικό χώρο στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα της Εθνικής Ελλάδας με την Ιρλανδία στο “Γ. Καραϊσκάκης” για την τέταρτη αγωνιστική του Nations League.

Ο μέσος της ΑΕΚ φρόντισε να δικαιώσει τον Ιβάν Γιοβάνοβιτς, πετυχαίνοντας το δεύτερο γκολ της γαλανόλευκης στις καθυστερήσεις.

Ο Κέλεχερ έκανε τρομερό λάθος και έδωσε ασίστ στον Μάνταλο, ο οποίος έκανε εύκολα το 2-0 στο 90+2. Ο διεθνής άσος αφιέρωσε κι αυτός το γκολ του στον αδικοχαμένο Τζορτζ Μπάλντοκ.