Αθλητικά Νέα

Έβανς – Τσιτσιπάς 0-2: Καταιγιστική εμφάνιση και πρόκριση στην επόμενη φάση των Ολυμπιακών Αγώνων για τον «Στεφ»

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς πραγματοποίησε μια ονειρική εμφάνιση και νίκησε 2-0 σετ (6-1, 6-2) τον Ντάνιελ Έβανς, παίρνοντας μια άνετη πρόκριση στην επόμενη φάση του μονού στο τένις ανδρών για τους Ολυμπιακούς Αγώνες.

Το πρώτο σετ ήταν ονειρικό για τον Στέφανο Τσιτσιπά, ο οποίος έκανε 2 μπρέικ στο 4ο και 6ο γκέιμ, παίρνοντας το σετ με 6-1. Ο Έλληνας πρωταθλητής έδειξε ότι δεν είχε όρεξη για… αστεία, με τον ίδιο να πραγματοποιεί μια εμφάνιση αντάξια της ποιότητας του, φτάνοντας σε μια εύκολη επικράτηση.

Ανάλογη ήταν και η εικόνα στο δεύτερο σετ, με τον «Στεφ» να είναι καταιγιστικός.