30.2 C
Αθήνα
Αθλητικά Νέα

Παγκόσμιο πρωτάθλημα στίβου: Το πρόγραμμα των Ελλήνων αθλητών και οι μεταδόσεις της ΕΡΤ

Λίγες μέρες έχουν απομείνει για την έναρξη του 18ου Παγκοσμίου Πρωταθλήματος του Όρεγκον (15-24/7), στην πρώτη διοργάνωση στις Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής.

Η Ελλάδα συμμετέχει με 19 αθλητές και αθλήτριες στο σύνολο των 1.900 αθλητών και αθλητριών που θα συμμετάσχουν στη διοργάνωση από 192 χώρες του πλανήτη.

Το πρόγραμμα των αγώνων θα είναι πλούσιο σε δράση, ωστόσο η διαφορά των 10 ωρών, που χωρίζουν τη χώρα μας από το Όρεγκον θα αναγκάσουν τους φίλους του στίβου να ξενυχτίσουν, προκειμένου να δουν την προσπάθεια της εθνικής μας ομάδας.

Οι αγώνες θα μεταδοθούν ζωντανά από την ΕΡΤ3 σε ζωντανή μετάδοση, αλλά και μαγνητοσκοπημένα την επόμενη ημέρα.

Παρασκευή 15/7
15/7 19.05 ή 22.30 Σφυροβολία (Α) Προκριματικός ΑναστασάκηςΦραντζεσκάκης
15/7 23.10 20χλμ. βάδην (Γ) Τελικός ΦιλτισάκουΠαπαδοπούλου
15/7 22.05 23.30 Σφυροβολία (Γ) Προκριματικός Σκαρβέλη

Σάββατο 16/7
16/7 03.20 Επί κοντώ (Γ) Προκριματικός ΚυριακοπούλουΠόλακΣτεφανίδη
16/7 04.00 Μήκος (Α) Προκριματικός Τεντόγλου
16/7 04.55 Σφαιροβολία (Α) Προκριματικός ΛατιφλάριΣκαρβέλης
16/7 20.30 Τριπλούν (Γ) Προκριματικός Καρύδη
16/7 21.10 Ύψος (Γ) Προκριματικός Γκούσιν
16/7 22.00 Σφυροβολία (Α) Τελικός

Κυριακή 17/7
17/7 04.20 Μήκος (Α) Τελικός
17/7 21.35 Σφυροβολία (Γ) Τελικός

Δευτέρα 18/7
18/7 03.25 Επί κοντώ (Γ) Τελικός
18/7 04.27 Σφαιροβολία (Α) Τελικός

Τρίτη 19/7
19/7 03.10 ή 04.35 Δισκοβολία (Γ) Προκριματικός Αναγνωστοπούλου
19/7 04.20 Τριπλούν (Γ) Τελικός

Τετάρτη 20/7
20/7 03.40 Ύψος (Γ) Τελικός

Πέμπτη 21/7
21/7 01.20 ή 02.50 Ακοντισμός (Γ) Προκριματικός Τζένγκο
21/7 04.30 Δισκοβολία (Γ)Τελικός

Σάββατο 23/7
23/7 03.05 Επί κοντώ (Α) Προκριματικός Καραλής
23/7 04.20 Ακοντισμός Τελικός

Δευτέρα 25/7
25/7 03.25 Επί κοντώ (Α) Τελικός
25/7 16.15 35χλμ. βάδην (Α) Τελικός Παπαμιχαήλ
22/7 16.15 35χλμ. βάδην (Γ) Τελικός Ντρισμπιώτη, Κουρκουτσάκη, Παπαδοπούλου

Το αναλυτικό πρόγραμμα της ΕΡΤ3
Παρασκευή (15/7)
19:00-01:00 1η ΜΕΡΑ ΠΡΩΙ (Ζ)

Σάββατο (16/7)
01:00-02:40 20χλμ ΒΑΔΗΝ (Γ) (Ζ)
03:00-06:00 1η ΜΕΡΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑ (Ζ)
11:00-14:00 1η ΜΕΡΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑ (Ε)
20:30-23:30 2η ΜΕΡΑ ΠΡΩΙ (Ζ)

Κυριακή (17/7)

03:00-06:00 2η ΜΕΡΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑ (Ζ)
11:00-14:00 2η ΜΕΡΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑ (Ε)
16:15-18:40 Μαραθώνιος (Α) (Ζ)
20:30-23:45 3η ΜΕΡΑ ΠΡΩΙ (Ζ)

Δευτέρα (18/7)
03:00-06:00 3η ΜΕΡΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑ (Ζ)
11:00-14:00 3η ΜΕΡΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑ (Ε)
16:15-18:50 Μαραθώνιος (Γ) (Ζ)
19:30-23:00 4η ΜΕΡΑ ΠΡΩΙ (Ζ)

Τρίτη (19/7)
03:00-06:00 4η ΜΕΡΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑ (Ζ)
11:00-14:00 4η ΜΕΡΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑ (Ε)

Τετάρτη (20/7)
03:10-06:00 5η ΜΕΡΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑ (Ζ)
11:10-14:00 5η ΜΕΡΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑ (Ε)

Πέμπτη (21/7)
01:20-06:00 6η ΜΕΡΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑ (Ζ)
09:20-14:00 6η ΜΕΡΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑ (Ε)

Παρασκευή (22/7)
03:00-06:00 7η ΜΕΡΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑ (Ζ)
11:00-14:00 7η ΜΕΡΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑ (Ε)
16:15-19:15 35χλμ βάδην Γυναικών (Ζ)

Σάββατο (23/7)
03:00-06:00 8η ΜΕΡΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑ (Ζ)
11:00-14:00 8η ΜΕΡΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑ (Ε)
19:45-23:00 9η ΜΕΡΑ ΠΡΩΙ (Ζ)

Κυριακή (24/7)
02:10-06:00 9η ΜΕΡΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑ (Ζ)
10:10-14:00 9η ΜΕΡΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑ (Ε)
16:15-19:00 35χλμ Βάδην Ανδρών (Ζ)
19:30-01:00 10η ΜΕΡΑ ΠΡΩΙ (Ζ)

Δευτέρα (25/7)
03:00-06:00 10η ΜΕΡΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑ (Ζ)
11:00-14:00 10η ΜΕΡΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑ (Ε)

Πηγή: www.newsit.gr

googlenews

Ακολουθήστε το Radio Secret  στο Google News

Σχετικές αναρτήσεις

Superleague: Το πρόγραμμα της πρεμιέρας

admin

Παναθηναϊκός: «Πρώτη» για Σπόραρ, παραμένουν εκτός Παλάσιος, Αϊτόρ, Ιωαννίδης και Χουάνκαρ

admin

Ολυμπιακός – Κάρλος Κορμπεράν: Τα πρώτα λόγια του Ισπανού τεχνικού στους ποδοσφαιριστές

admin
Φόρτωση....

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies για να βελτιώσει την εμπειρία σας. Θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει με αυτό, αλλά μπορείτε να εξαιρεθείτε εάν το επιθυμείτε. Αποδέχομαι Διαβάστε περισσότερα

Πολιτική Απορρήτου & Cookies
Μετάβαση στο περιεχόμενο